Ankara’da dehşet. Eşini ve 5 yaşındaki kızını öldürdü

Ankara’nın Yenimahalle ilçesi Yeşilevler Mahallesi’nde meydana gelen olayda, edinilen bilgilere göre 55 yaşındaki Yakup Koca, boşanma aşamasındaki eşi Semiha Koca’nın (43) yaklaşık bir aydır kaldığı Yeşilvadi Konutları’ndaki evine geldi. İkili, apartmanın önündeki kameriyede bir süre konuştuktan sonra tartışmaya başladı.

Tartışma esnasında Yakup Koca yanında bulundurduğu silahla önce eşi Semiha Koca’ya, daha sonra ise yanlarında bulunan 5 yaşındaki çocukları Hilal Nur’a ateş açtı. Feci olay sonucu anne ve kızı, olay yerinde yaşamını yitirirken, Yakup Koca ise daha sonra aynı silahla intihar girişiminde bulundu.

İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Yaralı olarak hastaneye sevk edilen Yakup Koca’nın durumunun ağır olduğu öğrenildi.

“BABA YAPMA, BABA DUR”

Yaşananlara ilişkin konuşan görgü tanığı ve apartman sakinlerinden Fatma Erciyas, olay gerçekleştiği esnada mutfakta olduğunu ve silah sesini duyduğunu söyledi.

Erciyas, daha sonra silah sesinin devam ettiğini ve küçük kızın “‘Baba yapma” veya “Baba dur” gibi bir şey dediğini belirtti. Ardından çocuğun da sesi gelmediğini belirten Erciyas, son bir silah sesi duyduğunu ve kocanın muhtemelen kendine sıktığını ifade etti.

Erciyas, devamında “Duyduğum kadarıyla boşanma aşamasındalarmış. Çocuğunu görmek için gelmiş buraya” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir