Ünlü oyuncu seçmelerde 10 kişiyle öpüşmek zorunda kalmış! ‘O dönemde normal kabul ediliyordu’

Derleyen: Buse Bulat / Milliyet.com.tr
Yıllar geçmesine rağmen hala güzelliğinden hiçbir şey kaybetmeyen Anne Hathaway, başarılı oyunculuk kariyerinin yanında özel hayatıyla da magazin gündeminin konuşulan isimleri arasında yer alıyor.

2013 yılında ‘Les Miserables’ (Sefiller) filminde canlandırdığı ‘Fantine’ rolüyle Oscar kazanan ve 2012 yılından beri Adam Shulman ile mutlu bir evlilik sürdüren ünlü isim, kariyerinin başlarında yaşadığı bir olayı anlatmasıyla gündeme geldi.

SEÇMELERDE BİRDEN FAZLA AKTÖRLE ÖPÜŞMEK ZORUNDA KALMIŞ

V Magazine’e konuşan 41 yaşındaki aktris, kariyerinin başında oyuncu seçmeleri sırasında birden fazla aktörle öpüşmek zorunda kaldığını ve artık bunu yapmak zorunda olmadığı için mutlu olduğunu itiraf etti.

Anne, yaklaşık 20 yıl önce yer alacağı yapımlarda kendisine eşlik etmesi için düşünülen diğer oyuncularla kimyalarının tutup tutmayacağını anlayabilmek için ‘öpüşme testlerinin’ o dönem için ‘normal’ kabul edildiğinin de altını çizdi.

“KULAĞA İĞRENÇ GELDİĞİNİ DÜŞÜNDÜM”

Bu testleri yapmaktan hoşlanmadığını ancak sektörde ‘zor oyuncu’ olarak etiketlenmek istemediği için kabul ettiğini paylaşan Hathaway, şöyle konuştu:

2000’lerde oyunculardan kamera önündeki kimyalarını görebilmek için öpüşmelerini istemek normal kabul ediliyordu. Bu, iki oyuncunun arasındaki uyumu ölçmek için en kötü yol! Bana, ‘Senin rolün kesinleşti, ancak filmde sana eşlik etmesi için 10 kişi arasından seçme yapılacak. Hepsiyle öpüşmek için heyecanlı değil misin?’ diye sorulmuştu. Ben de, ‘Bende bir sorun mu var?’ diye düşündüm; çünkü heyecanlı değildim. Bunu yapmanın kulağa iğrenç geldiğini düşündüm.

“ÇOK ZOR BİR DÖNEMDİ”

Ünlü isim, sözlerine; “Bu bir güç gösterisi değildi. Kimse bana kötü davranmaya ya da beni incitmeye çalışmıyordu. Sadece çok zor bir dönemdi ve şimdi böyle şeylerin yapılmaması gerektiğini daha iyi biliyoruz” şeklinde devam etti.

Anne Hathaway, artık daha tecrübeli olduğu için bunu yapmak zorunda olmadığını ve kendini daha iyi savunabileceğini de söyledi.

“ROL İÇİN GÜLÜNÇ DERECEDE MÜKEMMELDİ”

Güzel oyuncu yapımcılığını da üstlendiği yeni filmi ‘The Idea of You’da, başrolü paylaştığı Nicholas Galitzine’in rol için doğru kişi olduğunu hemen anladığını ve onunla replikleri okuduktan sonra bundan emin olduğunu açıkladı:

Nick içeri girdiğinde güldüğümü hatırlıyorum çünkü rol için gülünç derecede mükemmeldi. Sadece ‘İşte bu’ diye düşündüm.

2 MAYIS’TA GÖSTERİME GİRİYOR

Robinne Lee’nin aynı adlı romanından uyarlanan, 2 Mayıs’ta gösterime girecek olan ‘The Idea of You’ filminde; Anne Hathaway, ‘August Moon’ adlı erkek müzik grubunun 24 yaşındaki solisti Hayes Campbell ile aşk yaşamaya başlayan Solène adlı 40 yaşındaki bir sanat galerisi sahibini canlandırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir