İki Çinli karşı karşıya! iQOO Neo 9S Pro ve OnePlus Ace 3 Pro yolda!

2023 yılı Aralık ayında iQOO, Çin pazarına yönelik olarak iQOO Neo 9 ve Neo 9 Pro modellerini tanıttı. Standart model Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile gelirken, Pro versiyonu Dimensity 9300 ile donatılmıştı. Neo 9, Ocak ayında piyasaya sürülen Snapdragon 8 Gen 2’li OnePlus Ace 3 ile rekabet etmekteydi. Önümüzdeki dönemde iQOO ve OnePlus‘ın yeni Neo ve Ace serisi telefonlarıyla rekabetin devam etmesi bekleniyor.

OnePlus Ace 3 Pro‘nun özellikleri ve piyasaya sürülme zamanı ile ilgili söylentilere göre, bu cihaz 6.78 inç boyutunda, 1.5K çözünürlüğünde ve 120Hz yenileme hızına sahip kavisli kenarlı 8T BOE LTPO ekranla gelecek. Cihazın içinde Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti, 16 GB’a kadar LPDDR5x RAM, 1 TB’a kadar UFS 4.0 depolama ve 100W şarj destekli 5,800mAh pil bulunacak.

İki Çinli karşı karşıya! iQOO Neo 9S Pro ve OnePlus Ace 3 Pro yolda!

Telefonun, 16 megapiksel ön kamera ve OIS destekli 50 megapiksel ana sensöre sahip üçlü arka kamera kurulumu olacağı söyleniyor. Tasarımının metal orta çerçeve ve cam arka yüzey içerdiği, arka kamera modülü için yeni bir tasarım içereceği ve bu tasarımın OnePlus Ace 3V‘nin dikey kamera düzenine benzer olacağı iddia ediliyor. Cihazın bu yılın üçüncü çeyreğinde Çin’de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

iQOO Neo 9s Pro ile ilgili beklentiler arasında, 6.78 inç boyutunda düz 8T LTPO OLED ekran, 1.5K çözünürlük ve 144Hz yenileme hızı bulunuyor. Ayrıca cihazda Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti, 16 GB’a kadar LPDDR5x RAM ve 1 TB’a kadar UFS 4.0 depolama özellikleri yer alıyor. Pil kapasitesi hakkında kesin bir bilgi yok ancak 5,160mAh kapasiteli ve 120W hızlı şarj destekli bir pil içerebileceği öngörülüyor. Telefonun arka yüzeyinde OIS destekli 50 megapiksel ana sensörlü üçlü kamera biriminin yer alacağı belirtiliyor.

Duyumcu Smart Pikachu’ya göre iQOO Neo 9s Pro, Çin’de Mayıs Günü tatillerinin hemen ardından piyasaya sürülecek. Neo 9s Pro’nun özellikle maliyet etkinliği ve performansı ön planda tutan alıcılar için cazip olacağı vurgulanıyor. Ayrıca, OnePlus Ace 3 Pro‘nun bazı söylentili özelliklerini tekrarlayan Smart Pikachu, Neo 9s Pro’nun bu ay içinde, Ace 3 Pro‘nun ise Haziran veya Temmuz aylarında piyasaya sürülmesiyle, her iki telefonun da rekabetçi bir pazar sunarak alıcılarına daha fazla seçenek sunacağını öne sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir